Kontener przykotłowy wyposażony jest w zgarniacz o napędzie hydraulicznym. Jest urządzeniem magazynującym rozdrobnione paliwo pochodzące z drewna takie jak: trociny, zrębki drewna, wióry i pyły. Jego konstrukcja i wyposażenie zapewnia samorozładowanie zgromadzonego w nim paliwa. Dostępne kontenery o pojemności od 6 do 28m3.

 

Zespół zgarniaczy znajdujących się na dnie kontenera oraz poprzeczny ślimak zapewniają całkowite opróżnienie kontenera. Może on być połączony bezpośrednio z kotłem lub też być zbiornikiem pośrednim do napełniania mniejszych zasobników przykotłowych.

Kontenery samorozładowcze mogą być zbudowane na bazie kontenerów transportowych przystosowanych do przewozu samochodami typu "hakowiec". Zespoły napędowe zgarniaczy wieloramiennych w postaci siłowników hydraulicznych nie stanowią przeszkody w czasie transportu, a połączenie z agregatem hydraulicznym odbywa sie za pomocą szybkozłączy. Dzięki temu podmiana pustego kontenera na pełny zajmuje tylko chwilę i nie wymaga zatrzymania pracy kotła.

 

Zastosowanie kontenera na trociny i zrębki umożliwia pracę kotłowni      w oddaleniu od źródła paliwa, bez konieczności budowy dużych siosów paliwowych.

kontener przykotłowy

zgarniacz hydrauliczny

 

Paliwo:

trociny brykiet MDF Płyta wiórowa zrębki pellet
trociny brykiet pył MDF płyta wiórowa zrębki pellet

 

Materiały do pobrania:

Karta katalogowa kotła