Kocioł na biomasę UNI-BIO

 

 

Kocioł z ruchomym rusztem

 

 

 

 

kociol-UNI-SN-przekroj-m

 

 

kociol-wodny-ES-KA-przekroj-m

 

 Czytaj więcej... 

 

 

Kotły wodne Uniwex

Jedną ze specjalizacji firmy Uniwex jest produkcja kotłów wodnych używanych jako źródło ciepła w systemie centralnego ogrzewania. W ofercie zgromadziliśmy wiele modeli różniących się miedzy sobą rozwiązaniami technicznymi. Dostępne są zarówno kotły wodne z rusztem ruchomym, jak i stałym. Część modeli posiada podwójną komorę spalania lub są dwustropowe. Różnice występujące pomiędzy modelami występują także w sferze załadunku paliwa – oferujemy urządzenia z podajnikiem tłokowym oraz modele kotłów do załadunku ręcznego. Kotły znajdujące się w naszym asortymencie, to kotły najnowszej generacji, wykonane z myślą o efektywnym użytkowaniu. Wszystkie urządzenia tworzone przez firmę Uniwex są szczegółowo przemyślane na każdym etapie powstawania – od momentu projektu, przez wybór materiału, na wykonaniu skończywszy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie budowy kotłów. Dzięki wiedzy, jaką dysponujemy, możemy dobrać odpowiedni materiał, który sprawi, że kotły wodne Uniwex będą bezawaryjne i trwałe przez długi czas użytkowania. Staramy się stosować takie rozwiązania technologiczne, by polepszały osiągi kotła wodnego, jednocześnie nie zwiększając ryzyka awarii.

Długa żywotność wszystkich elementów jest tak samo ważna co łatwa i komfortowa obsługa kotła wodnego. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby korzystanie z kotłów nie było skomplikowane – część procesów odbywa się automatycznie. Konstrukcja kotła została tak zaprojektowana, by utrzymanie go w czystości było łatwe i nie zajmowało zbyt wiele czasu.

Jakim paliwem zasilane mogą być kotły wodne Uniwex? Tak naprawdę jest to zależne od modelu urządzenia. Większość z nich może być opalana takimi rodzajami paliwa jak: węgiel, biomasa, pellet, trociny, drewno kawałkowe, brykiet, a także rozdrobniona płyta wiórowa i pył MDF. Z myślą o najbardziej wymagających klientach stworzyliśmy specjalizowane kotły wodne służące do spalania odpadów produkcyjnych – takich właśnie jak płyty wiórowe rozdrobnione czy pył MDF. Kocioł wodny UNI-COM 2S zapewnia efektywne spalanie odpadów. Zastosowany w urządzeniu multicyklon wraz z sondą lambda kontrolują jakość i skład spalin – muszą one spełniać określone normy dotyczące zawartości pyłów.

Jedną z propozycji znajdujących się w naszym asortymencie jest kocioł wodny niskotemperaturowy wyposażony w podwójną komorę spalania. Jednym z największych jego atutów jest możliwość pracy dwóch komór w jednym czasie lub osobno – zależnie od bieżącej potrzeby. Jedno z palenisk (ceramiczne) umożliwia spalanie drobnego paliwa w automatycznym cyklu. Druga komora paleniska, wykonana ze stali, służy do spalania większych kawałków opału (załadunek ręczny).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, jaką przygotowaliśmy. Zachęcamy również do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, udzielimy szczegółowych informacji i pomożemy w wyborze optymalnego rozwiązania.