kociol-es-ka-parowy-m

 

 

Kotły parowe Uniwex

Tworząc produkty zawsze mamy na uwadze wysokie wymagania naszych Klientów. Podobnie jest w przypadku kotła parowego ES-KA. Model ten już od wielu lat obecny jest na rynku i cieszy się dużą popularnością wśród naszych dotychczasowych Klientów. Jednakże staramy się nie zatrzymywać w miejscu, tylko nieustannie dążyć do doskonałości. Dlatego też poddaliśmy kocioł parowy pewnym modyfikacjom i ulepszeniom technicznym, aby jego jakość była jeszcze wyższa!

Kocioł parowy został zaprojektowany tak, by jego konstrukcja była stabilna i niezawodna. Nasze kotły wykonujemy tylko z najlepszych materiałów, w tym przypadku użyliśmy wysokogatunkowej stali, odpornej na eksploatację. Jeżeli połączymy ze sobą surowce na najwyższym poziomie i precyzyjne wykonanie, przez zespół doświadczonych pracowników, uzyskujemy doskonały produkt, jakim jest kocioł parowy. Jakie są jego główne zalety? Z pewnością na korzyść tego urządzenia przemawia długa żywotność oraz prosta obsługa.

Wybierając kotły parowe, należy zwrócić uwagę na rodzaj paliwa, jaki jest rekomendowany do danego modelu. W przypadku kotła parowego ES-KA istnieje możliwość stosowania w nim jako opału drewna kawałkowego i węgla. Dla jeszcze większej wygody i ułatwienia korzystania z kotłów parowych ES-KA, umożliwiliśmy podawanie paliwa na dwa sposoby. Jeden z nich, to sposób tradycyjny, czyli ręczny, lecz możliwa jest także współpraca urządzenia z paleniskiem ceramicznym.

Wyposażyliśmy kotły parowe w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest dopracowany zawór bezpieczeństwa. Zastąpi on dotychczasowo stosowany układ jednosyfonowy zabezpieczenia kotła. Każdy kocioł parowy jest wyposażony w płynowskaz, pozwalający na kontrolę pracy urządzenia.

W ofercie przygotowanej dla Państwa przez firmę Uniwex dostępne są kotły parowe o różnych parametrach i mocy. W zależności od mocy kotła parowego wydajność pary jest różna i może wynosić od 120 do 1221 kg/h. Oczywiście różnice pomiędzy modelami kotłów występują także w wymiarach urządzeń, kubaturze oraz masie.

Wprowadzone w ostatnim czasie modernizacje i techniczne ulepszenia kotła parowego miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas eksploatacji urządzenia. Wszystkie parametry urządzenia w tym zakresie zgodne są z zasadami i przepisami Urzędu Dozoru Technicznego.

Szczegółowe dane techniczne, wymiary każdego z modeli oraz schemat budowy podane są w pliku PDF zamieszczonym poniżej opisu produktu. Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące kotłów parowych, ich działania lub parametrów – zapraszamy do kontaktu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, które zgromadziliśmy przez lata, jesteśmy w stanie udzielić naszym klientom niezbędnych informacji, a także doradzić najlepsze rozwiązanie, dopasowane do ich potrzeb i wymagań.